Kobieca satysfakcja z seksu – wielkosc penisa może nie miec znaczenia

facet

Czy walka o każdy centymetr ma jednak jakikolwiek sens? Nęcki obala ten pogląd, zdecydowanie zaliczając przekonanie „długość ma znaczenie” do mitów seksualnych. Badania również każą zaprzeczyć. Jeśli rozpatruje się tu mężczyzn o rozmiarze prącia utrzymywanym za normę, długość okazuje się odgrywać małą rolę. Większość doniesień naukowych wręcz całkowicie przeczy jakiemukolwiek wpływowi wymiarów penisa na satysfakcję seksualną kobiet. Zarówno polscy jak i zagraniczni naukowcy uzasadniają brak wpływu właściwościami kobiecej pochwy, która wg badań fizjologicznych dopasowuje się do wymiarów prącia. Część badań obala mit, ukazując wręcz przeciwstawne wyniki i udowadniając wpływ obwodu prącia na satysfakcję seksualną. Kobiety, zapytane co ma większe znaczenie – długość czy obwód, zawszze stanowczo wybierały jedną z podanych cech. W 90% przypadków cechą tą był obwód prącia. Zdecydowanie kobiet i wybór tego wymiaru mają pewne uzasadnienie, biorąc pod uwagę podstawy biologiczne. Kobieca pochwa jest zdecydowanie krótsza niż męskie prącie – jej długość waha się w granicach 7 do 14 cm. Ponadto unerwienie czuciowe pochwy nie jest równomierne – znacznie silniej unerwiona jest bliższa część pochwy co znów faworyzuje członki męskie o większej grubości, nie długości. Ostatecznym dowodem na bezzasadność „pogoni za centymetrami” są badania internetowe, którymi objętych zostało ponad 52 tysiące osób. Przy zaledwie 12% mężczyzn, których członki uznano za mniejsze od normy, Panów pragnących dodatkowych centymetrów było aż 45%. Jedynie 55% uznało swe przyrodzenie za odpowiednie rozmiarowo. Wyniki te zupełnie nie odzwierciedlają deklaracji kobiet, z których aż 85% było zadowolonych z rozmiarów prącia swego partnera.

W obecnym rozrachunku pragnienie wydłużania penisa zdaje się nie być staraniem o udane współżycie, a pragnieniem podbudowania samooceny mężczyzny. Pragnienia te nasilają media, które są, niestety, najczęstszym źródłem informacji o tym, jakie fizyczne cechy są ważne. Jeśli celem ma być satysfakcja obu stron w związku, najlepszym sposobem będzie zapytanie bezpośrednio partnerki o jej preferencje. Być może kluczem do wysokiej samooceny nie są centymetry a dzielenie się doznawaną przyjemnością, którą możemy odczuwać bez względu na rozmiary, jakimi obdarzyła nas natura?


Literatura:

Ansell Research. Źródło: http://www.free-condom-stuff.com/education/research.htm.

Eisenman, R. (2001). Penis size: Survey of female perceptions of sexual satisfaction. BMC Women’s Health, 1, 1.

Lever, J., Frederick, D.A., Peplau, L.A. (2006). Does Size Matter? Men’s and Women’s Views on Penis Size Across the Lifespan. Psychology of Men & Masculinity, 7(3), 129–143.

Nęcki, Z. (1996). Atrakcyjność wzajemna. Kraków: Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu.

Wylie, K.R., Eardley I. (2007). Penile size and the ‘small penis syndrome. BJU International, 99(6), 1449–1455.

Autorem powyższego opracowania jest Artur Król, Psycholog, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Przeczytaj poprzedni wpis:
seksowna_pani
Co i jakim kosztem

Poza chirurgiczną ingerencją w męski narząd, jedyną metodą dającą pewne trwalsze efekty jest stosowanie urządzeń rozciągających. Badania donoszą o efekcie...

Zamknij